EK ziņojums par Padomes 12.07.1999. (1999/519/EK) rekomendācija elektromagnētisko lauku (0Hz līdz 300GHz)iedarbības ierobežošana


1999.gada 12. jūlijā Padome pieņēma rekomendāciju, lai ierobežotu elektromagnētisko lauku (EML)  iedarbību uz populāciju. Dalībvalstu atbildība ir aizsargāt populāciju no potenciāliem veselības riskiem. Padomes rekomendācija noteica EML pamata ierobežojumus un references līmeņus, sniedzot vadlīnijas Dalībvalstīm un sniedzot  pamatu Eiropas Savienības  produktu drošības likumdošanai. Rekomendācija aicina arī Komisiju pārskatīt regulāri iespējamos EML iedarbības veselības efektus. 2002. gadā tika publicēts pirmais rekomendācijas ieviešanas ziņojums, bet otrais ziņojums balstās uz saņemto informāciju par situāciju 27 dalībvalstīs, kā arī uz jaunāko zinātnes atziņu pārskatu.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-24 01:21  |  Skatīts: 13680x

Lasīt tālāk.


Elektromagnētiskā hipersensibilitāte


 Attīstoties jaunākajām tehnoloģijām, palielinās elektromagnētisko lauku (EML) avotu skaits un daudzveidība. Jau vairākus gadus cilvēki ziņo par veselības problēmām, kas saistītas ar EML iedarbību. Ja daži cilvēki sūdzas par samērā vājiem un niecīgiem veselības traucējumiem, tad ir arī tik smagi traucējumi, kuru dēļ cilvēki ir spiesti pārtraukt darbu un mainīt pat pilnībā savu dzīvesveidu. Šis pārmērīgais jutīgums pret EML iedarbību tiek dēvēts par elektromagnētisko pārjutīgumu jeb elektromagnētisko hipersensibilitāti (EHS).
...
Komentāri (0)  |  2012-11-23 01:06  |  Skatīts: 757x

Lasīt tālāk.


Jaunākie zinātniskie atzinumi par elektromagnētisko lauku (EML), radiofrekvenču un mikroviļņu starojuma iespējamo iedarbību


 Šajā apskatā sniegts Eiropas Komisijas Veselības un patērētāju aizsardzības ģenerāldirektorāta Vides zinātniskās komitejas vadošo pētnieku viedoklis par elektromagnētisko lauku (EML) iedarbības efektiem uz veselību. Šis viedoklis bija nepieciešams, lai izvērtētu Eiropas Padomes 1999. gada 5. jūlija “Rekomendācijas iedzīvotāju aizsardzībai pret elektromagnētisko lauku” (turpmāk tekstā – Rekomendācijas), kuras izstrādātas, ņemot par pamatu Nejonizējošā starojuma aizsardzības starptautiskās komisijas (ICNIRP) noteiktās EML robežvērtību vadlīnijas. Pārskata process tika uzsākts, ņemot vērā problēmas aktualitāti sabiedrībā, kā arī jaunu tehnoloģiju attīstību un nepieciešamību ātrāk sniegt viedokli par jaunākām zinātnes atziņām. Rekomendācijās bija nepieciešams sniegt vienotus Eiropas Savienības (ES) principus, jo prasības ES dalībvalstīs ir dažādas, tāpat ir dažādi arī nosacījumi iedzīvotāju aizsardzībai pret EML. Tas savukārt ir radījis nedrošību un neizpratni Eiropas Savienības pilsoņos un mazinājis uzticību veselības aizsardzības institūcijām.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-23 00:17  |  Skatīts: 936x

Lasīt tālāk.